Τύφλα μεθυσμένοι οπαδοί της Τότεναμ έφυγαν... κατά λάθος στο ημίχρονο της μεγάλης ανατροπής!

Κάνεις ρε φίλε ολόκληρο ταξίδι από Αγγλία σε Ολλανδία για να δεις την ομάδα σου σε ημιτελικό Champions League. Αυτή κάνει απίστευτη ανατροπή, το 2-0 το γυρνά σε 3-2 με γκολ στο 95' και εσύ έχεις ήδη φύγει από το γήπεδο επειδή ήσουν τόσο μεθυσμένος που μπερδεύτηκες. Ε, καλά να πάθεις να χεις μέτρο και να πίνεις λιγότερες από 12 μπύρες πριν το παιχνίδι...

Πατέρας και δυο γιοι έφυγαν από το Λονδίνο για το Άμστερνταμ ελπίζοντας ότι η Τότεναμ θα γυρνούσε το εις βάρος της 1-0 από το πρώτο παιχνίδι με τον Άγιαξ. Φτάνοντας στην πόλη με τα κανάλια αλλά και τους πολλούς πειρασμούς, το έριξαν στις μπύρες.

Μπήκαν στο γήπεδο... έτοιμοι, το ματς ξεκίνησε και στο 40' ο Άγιαξ είχε ήδη πετύχει δύο τέρματα.

«Σκεφτήκαμε ότι ήταν αδύνατον να βάλουμε τρία γκολ σε πέντε λεπτά για να προκριθούμε, οπότε αποφασίσαμε να φύγουμε γρήγορα για να προλάβουμε τους υπόλοιπους και να μην παγιδευτούμε σε κίνηση. Νομίζαμε και οι τρεις ότι τελείωνε το ματς και όχι απλώς το πρώτο ημίχρονο»...

Στη διαδρομή προς το ξενοδοχείο, ο ένας από τους δύο γιους δέχθηκε ένα τηλεφώνημα από φίλο του. «Με πήρε για να μου πει ότι υπάρχουν ελπίδες αφού μειώσαμε σε 2-1. Μπερδεύτηκα κι άρχισα να σκέφτομαι. Και βέβαια συνειδητοποίησα ότι όσο περιμέναμε να έρθει τρένο, δεν υπήρχε κανείς άλλος δίπλα μας».

Οι τρεις τους έτρεξαν άρον άρον στο ξενοδοχείο και τουλάχιστον είδαν τηλεοπτικά τον άθλο των «σπιρουνιών» που με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έκαναν το 3-2 και πήραν το εισιτήριο για τον τελικό όπου θα κοντραριστούν με τη Λίβερπουλ.