Δύο κίτρινες σε 45 δευτερόλεπτα ο Σταφυλλίδης

Αρνητικό ρεκόρ πραγματοποίησε ο Κώστας Σταφυλίδης, ο οποίος άφησε τη Φούλαμ με 10 παίκτες στο παιχνίδι κόντρα στη Λιντς για την Championship, αφού δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό.

Ο Έλληνας αριστερός μπακ δέχθηκε την πρώτη κίτρνη κάρτα για έντονη διαμαρτυρία στον βοηθό στο 50ό λεπτό, μετά από πλάγιο που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι κι ενώ το σκορ μόλις είχε γίνει 2-0 υπέρ τους.

Με την εκτέλεση του πλαγίου, ένα σκληρό μαρκάρισμα στον αντίπαλό του επέφερε νέα κίτρινη κάρτα και αποβολή, μόλις 45 δευτερόλεπτα μετά από την πρώτη παρατήρησή του από τον διαιτητή της συνάντησης.

Για την ιστορία, τα "παγώνια" επιβλήθηκαν με 3-0 μέσα στο Λονδίνο κι άφησαν τη Φούλαμ να δίνει μάχη για την παραμονή στη 2η τη τάξει κατηγορία του αγγλικού πρωταθλήματος.

Το βίντεο με τις κάρτες (στο 0:20)