Με "σπασμένα φρένα" η Μάντσεστερ Σίτι

Με τα "φρένα σπασμένα" το "τρένο" της Μάντσεστερ Σίτι συνεχίζει προς την κατάκτηση του φετινού τίτλου στην Αγγλία και προς την κατάρριψη κάθε πιθανού ρεκόρ.

Εντυπωσιακή, αλλά και ουσιαστική, σε ακόμη ένα παιχνίδι, η "αρμάδα" του Πεπ Γκουαρντιόλα ξεπέρασε με 4-1 το εμπόδιο της Τότεναμ στο "Ετιχαντ", έφτασε τις 16 συνεχόμενες νίκες και συνολικά τις 17 σε 18 αγωνιστικές της φετινής Premiership.

Ένα γκολ του Μάρκος Αλόνσο με απευθείας εκτέλεση φάουλ, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αποδείχθηκε αρκετό για την Τσέλσι, προκειμένου να επικρατήσει 1-0 της Σαουθάμπτον στο "Στάμφορντ Μπριτζ".

Με το ίδιο σκορ επικράτησε η Αρσεναλ της Νιούκαστλ στο "Εμιρεϊτς", χάρη σε τέρμα του Μεσούτ Οζίλ, και ανέβηκε στην πρώτη τετράδα, ξεπερνώντας τη Μπέρνλι που έμεινε στο 0-0 με την Μπράιτον.