Ο Λιβάγια κρατάει τον Κωστένογλου στην ΑΕΚ

Ο Μάρκο Λιβάγια έβαλε το 'λιθαράκι' του ώστε η ΑΕΚ να επικρατήσει με 3-2 του Αστέρα στην Τρίπολη, σημειώνοντας το δεύτερο γκολ της Ένωσης και πανηγυρίζοντάς το στο κιγκλίδωμα μπροστά από τους φίλους της ομάδας.

Είχε προηγηθεί η ισοφάριση του Νέλσον Ολιβέιρα (15') στο γκολ του Λουίς Φερνάντες (3'). Παρά την ισοφάριση του Χερόνιμο Μπαράλες με πέναλτι στο 73', τη λύση για τους 'κιτρινόμαυρους' έδωσε ο Σιμόες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τη νίκη αυτή η ΑΕΚ έκανε το 2/2 έχοντας στον πάγκο ως υπηρεσιακό προπονητή τον Νίκο Κωστένογλου, αντί για τον Μιγκέλ Καρντόσο, κάτι που δείχνει να ενθουσιάζει τον Λιβάγια. Σε ερώτηση για το αν θα ήθελε τον Έλληνα προπονητή μόνιμα στην ομάδα, η απάντησή του ήταν σαφής: "Ναι".